WooCommerce - en to ro_RO translation catalogue (768 entries)

en: Description
ro_RO: Descriere

en: Revoke API Key
ro_RO: Revocă cheie API

en: Read
ro_RO: Citire

en: Write
ro_RO: Scriere

en: Read/Write
ro_RO: Citire/Scriere

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
ro_RO: Acțiune eșuată.E necesară re-încărcarea paginii pagini și apoi să încercați din nou!

en: Please enter in decimal (%s) format without thousand separators.
ro_RO: Te rugăm introdu în format zecimal (%s) fără separator pentru mii.

en: Please enter in monetary decimal (%s) format without thousand separators and currency symbols.
ro_RO: Te rugăm introdu în format valutar zecinal (%s) fară separator pentru mii și simbol de monedă.

en: Please enter in country code with two capital letters.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți codul de țară cu două majuscule.

en: Please enter in a value less than the regular price.
ro_RO: Te rugăm introduci o valoare mai mică decat prețul normal.

en: Are you sure you want to link all variations? This will create a new variation for each and every possible combination of variation attributes (max 50 per run).
ro_RO: Sunteți sigur că doriți să legați toate variațiile? Acest lucru va crea o nouă variantă pentru fiecare combinație posibilă de variație (max 50 pe ciclu).

en: Enter a value
ro_RO: Introduceți o valoare

en: Enter a value (fixed or %)
ro_RO: Introduceți o valoare (fixă sau %)

en: Are you sure you want to delete all variations? This cannot be undone.
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți toate variațiile? Acest lucru nu poate fi anulat.

en: Last warning, are you sure?
ro_RO: Ultima avertizare, ești sigur?

en: Choose an image
ro_RO: Alege o imagine

en: Set variation image
ro_RO: Alege imaginea variaţiei

en: variation added
ro_RO: variaţie adăugată

en: variations added
ro_RO: variaţii adăugate

en: No variations added
ro_RO: Nu sunt variații adăugate

en: Are you sure you want to remove this variation?
ro_RO: Ești sigur că vrei să ștergi această variație?

en: Sale start date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
ro_RO: Data de inceput a reducerii (in format AAAA-LL-ZZ sau lasa gol)

en: Select an option&hellip;
ro_RO: Selectează o opțiune&hellip;

en: Are you sure you want to remove the selected items? If you have previously reduced this item's stock, or this order was submitted by a customer, you will need to manually restore the item's stock.
ro_RO: Ești sigur că dorești să ștergi produsele selectate? Dacă ai redus anterior stocul acestui produs, sau dacă a fost trimisă o comandă de către un client, va fi necesar să refaci manual stocul produsului.

en: Please select some items.
ro_RO: Te rugăm selectează câteva produse.

en: Are you sure you wish to process this refund? This action cannot be undone.
ro_RO: Ești sigur că vrei să procesezi această rambursare? Această acțiune nu mai poate fi anulată.

en: Are you sure you wish to delete this refund? This action cannot be undone.
ro_RO: Ești sigur că vrei să ștergi acest rambursare? Această acțiune nu mai poate fi anulată.

en: Are you sure you wish to delete this tax column? This action cannot be undone.
ro_RO: Ești sigur că vrei să ștergți această coloană de taxe? Această acțiune nu mai poate fi anulată.

en: Remove this item meta?
ro_RO: Șterge informația meta pentru acest produs?\v

en: Remove this attribute?
ro_RO: Ștergeti acest Atribut?

en: Name
ro_RO: Nume

en: Remove
ro_RO: Șterge

en: Click to toggle
ro_RO: Click pentru a comuta

en: Value(s)
ro_RO: Valoare(i)

en: Enter some text, or some attributes by pipe (|) separating values.
ro_RO: Introdu text sau atribute separate de simbolul (|).

en: Visible on the product page
ro_RO: Vizibil pe pagina produsului

en: Used for variations
ro_RO: Folosit pentru variații

en: Enter a name for the new attribute term:
ro_RO: Introduceți un nume pentru noul atribut:

en: Calculate totals based on order items, discounts, and shipping?
ro_RO: Calculează total luând în considerare produsele din comanda, discounturile și prețul transportului?

en: Calculate line taxes? This will calculate taxes based on the customers country. If no billing/shipping is set it will use the store base country.
ro_RO: Calculează toate taxele? Se va utiliza ca referință țara clientului. Dacă nu există o adresă de facturare/expediere se va utiliza țara definită a magazinului.

en: Copy billing information to shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
ro_RO: Copiezi datele de la facturare la datele de expediere? Această operațiune va șterge datele de expediere introduse în acest moment.

en: Load the customer's billing information? This will remove any currently entered billing information.
ro_RO: Încarcă datele de facturare ale clientului? Această operațiune va șterge datele de facturare introduse în acest moment.

en: Load the customer's shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
ro_RO: Încarcă datele de expediere ale clientului? Această operațiune va șterge datele de expediere introduse în acest moment.

en: Featured
ro_RO: Recomandat

en: No customer selected
ro_RO: Nu a fost selectat nici un client

en: Could not grant access - the user may already have permission for this file or billing email is not set. Ensure the billing email is set, and the order has been saved.
ro_RO: Nu am putut acorda acces - este posibil ca utilizatorul să fi primit deja permesiune pentru acest fișier sau adresa de facturare nu este introdusă. Asigură-te că adresa de facturare este introdusă și

en: Are you sure you want to revoke access to this download?
ro_RO: Ești sigur că dorești să revoci accesul la această descărcare?

en: You cannot add the same tax rate twice!
ro_RO: Nu puteți adăuga aceeași cotă de impozitare de două ori!

en: Your product has variations! Before changing the product type, it is a good idea to delete the variations to avoid errors in the stock reports.
ro_RO: Produsul are variații! Înainte de a schimba tipul de produs, este o idee bună să ștergeți variațiile pentru a evita erori în rapoartele de stoc.

en: Slug "%s" is too long (28 characters max). Shorten it, please.
ro_RO: Numele scurt "%s" este prea lung (maxim 28 de caractere). Vă rugăm scurtati-l.

en: Slug "%s" is not allowed because it is a reserved term. Change it, please.
ro_RO: Numele scurt "%s"  nu este permis pentru că este un termen rezervat. Vă rugăm schimbati-l.

en: Please, provide an attribute name and slug.
ro_RO: Vă rugăm, furnizați un nume de atribut și nume scurt.

en: Slug "%s" is already in use. Change it, please.
ro_RO: Numele scurt "%s" este deja folosit. Vă rugăm schimbati-l.

en: Attribute updated successfully
ro_RO: Atribut actualizat cu succes

en: Edit Attribute
ro_RO: Modifică Atributul

en: Name for the attribute (shown on the front-end).
ro_RO: Denumire pentru atribut (afișat vizitatorului).

en: Slug
ro_RO: Nume Scurt

en: Unique slug/reference for the attribute; must be shorter than 28 characters.
ro_RO: Link/referință unic pentru acest atribut; trebuie să fie mai scurt decât 28 caractere.

en: Enable Archives?
ro_RO: Activați Arhive?

en: Enable this if you want this attribute to have product archives in your store.
ro_RO: Activați această opțiune dacă doriți acest atribut să aibă arhive de produse in magazin.

en: Type
ro_RO: Tip

en: Determines how you select attributes for products. Under admin panel -> products -> product data -> attributes -> values, <strong>Text</strong> allows manual entry whereas <strong>select</strong> allows pre-configured terms in a drop-down list.
ro_RO: Determină modul în care selectați atributele de produse. Sub panoul de administrare -> produse -> de date produs -> atribute -> valori, <strong>Modul Text <strong> permite introducerea manuală în timp ce <strong> Modul select </ strong> permite termeni de pre-configurate într-o listă verticală.

en: Default sort order
ro_RO: Ordine de sortare implicită

en: Custom ordering
ro_RO: Ordine de sortare personalizată

en: Name (numeric)
ro_RO: Nume (numeric)

en: Term ID
ro_RO: Cod Identificare Termen

en: Determines the sort order of the terms on the frontend shop product pages. If using custom ordering, you can drag and drop the terms in this attribute.
ro_RO: Determină ordinea de sortare a termenilor afișată pe paginile magazinului. Dacă utilizezi ordonare personalizată, poți să foloseși drag & drop pentru a rearanja terminii din acest atribut.

en: Update
ro_RO: Actualizează

en: Attributes
ro_RO: Atribute

en: Order by
ro_RO: Ordonează după

en: Terms
ro_RO: Termeni

en: Edit
ro_RO: Modifică

en: Delete
ro_RO: Șterge

en: Configure terms
ro_RO: Configurează termeni

en: No attributes currently exist.
ro_RO: Nu Există nici un atribut.

en: Add New Attribute
ro_RO: Adăugă atribut nou

en: Attributes let you define extra product data, such as size or colour. You can use these attributes in the shop sidebar using the "layered nav" widgets. Please note: you cannot rename an attribute later on.
ro_RO: Atributele îți permit să definești informații suplimentare pentru produs, cum ar fi măsura sau culoarea. Poți să utilizezi aceste atribute în sidebar-ul magazinului folosind widget-ul "layered nav". Notă: nu poți modifica numele unui atribut după creare.

en: Add Attribute
ro_RO: Adaugă Atribut

en: Are you sure you want to delete this attribute?
ro_RO: Ești sigur că dorești să ștergi acest atribut?

en: WooCommerce Status
ro_RO: Status WooCommerce

en: <strong>%s</strong> sales this month
ro_RO: <strong>%s</strong> vânzări în această lună

en: %s top seller this month (sold %d)
ro_RO: Cel mai bine vândut luna aceasta %s ( %d vândute)

en: <strong>%s order</strong> awaiting processing | <strong>%s orders</strong> awaiting processing
ro_RO[0]: <strong>%s comandă</strong> așteaptă procesarea
ro_RO[1]: <strong>%s comenzi</strong> așteaptă procesarea
ro_RO[2]: <strong>%s comenzi</strong> așteaptă procesarea

en: <strong>%s order</strong> on-hold | <strong>%s orders</strong> on-hold
ro_RO[0]: <strong>%s comandă</strong> în așteptare
ro_RO[1]: <strong>%s comenzi</strong> în așteptare
ro_RO[2]: <strong>%s comenzi</strong> în așteptare

en: <strong>%s product</strong> low in stock | <strong>%s products</strong> low in stock
ro_RO[0]: <strong>%s produs</strong> cu stoc redus
ro_RO[1]: <strong>%s produse</strong> cu stoc redus
ro_RO[2]: <strong>%s produse</strong> cu stoc redus

en: <strong>%s product</strong> out of stock | <strong>%s products</strong> out of stock
ro_RO[0]: <strong>%s produs</strong> cu stoc epuizat
ro_RO[1]: <strong>%s produse</strong> cu stoc epuizat
ro_RO[2]: <strong>%s produse</strong> cu stoc epuizat

en: out of 5
ro_RO: din 5

en: reviewed by
ro_RO: review scris de

en: There are no product reviews yet.
ro_RO: Nu există recenzii încă.

en: Make a duplicate from this product
ro_RO: Faceti un duplicat la acest produs

en: Duplicate
ro_RO: Duplifică

en: Copy to a new draft
ro_RO: Copiază într-o ciornă nouă

en: No product to duplicate has been supplied!
ro_RO: Nu a fost selectat nici un produs pentru a fi duplicat!

en: Product creation failed, could not find original product:
ro_RO: Crearea produsului nu a reușit, nu s-a putut găsi produsul original:

en: (Copy)
ro_RO: (Copiat)

en: Simplify Commerce
ro_RO: Aplicația Simplify Commerce

en: Free Shipping
ro_RO: Livrare Gratuită

en: Local Delivery
ro_RO: Livrare Locală

en: Local Pickup
ro_RO: Ridicare de la Sediu

en: System Status
ro_RO: Stare Sistem

en: Reports
ro_RO: Rapoarte

en: Coupons
ro_RO: Cupoane

en: Documentation
ro_RO: Documentație

en: WooCommerce Documentation
ro_RO: Documentație WooCommerce

en: Developer API Docs
ro_RO: Documentație API pentru dezvoltatori

en: Support
ro_RO: Suport

en: WooThemes Customer Support
ro_RO: WooThemes Suport Clienti

en: Found a bug?
ro_RO: Ai găsit o eroare (bug)?

en: Report a bug
ro_RO: Raportați o eroare (bug)

en: For more information:
ro_RO: Pentru mai multe informații:

en: About WooCommerce
ro_RO: Despre WooCommerce

en: WordPress.org Project
ro_RO: Proiectul pe WordPress.org

en: Github Project
ro_RO: Proiectul pe Github

en: Official Themes
ro_RO: Teme oficiale

en: Official Extensions
ro_RO: Extensii oficiale

en: WooCommerce Tax Rates (CSV)
ro_RO: Rate de taxare WooCommerce (CSV)

en: Import <strong>tax rates</strong> to your store via a csv file.
ro_RO: Importaţi <strong>ratele de taxare</strong> pentru a fi stocate într-un fişier csv .

en: Shipping Classes
ro_RO: Clase de Expediere

en: Sales Reports
ro_RO: Rapoarte de vânzări

en: WooCommerce Settings
ro_RO: Setări WooCommerce

en: Settings
ro_RO: Setări

en: WooCommerce Add-ons/Extensions
ro_RO: Extensii/module WooCommerce

en: Add-ons
ro_RO: Module

en: Select All
ro_RO: Selectează Tot

en: Add to Menu
ro_RO: Adaugă in Meniu

en: Product Short Description
ro_RO: O scurtă descriere a produsului

en: Product Data
ro_RO: Date Produs

en: Product Gallery
ro_RO: Galeria de imagini a produsului

en: %s Data
ro_RO: Detalii %s

en: %s Items
ro_RO: Produse %s

en: %s Notes
ro_RO: Note %s

en: Downloadable Product Permissions
ro_RO: Permisiuni Produs Descărcabil

en: Note: Permissions for order items will automatically be granted when the order status changes to processing/completed.
ro_RO: Notă: Permisiuni pentru articolele comandate vor fi acordate în mod automat atunci când se schimbă starea comenzii în Prelucrare / Finalizată.

en: %s Actions
ro_RO: Actiuni %s

en: Coupon Data
ro_RO: Date cupon

en: Rating
ro_RO: Notă

en: Reviews
ro_RO: Opinii

en: Product permalink base
ro_RO: Bază legături permanente produse

en: Product category base
ro_RO: Bază categorii produse

en: Product tag base
ro_RO: Bază etichete produse

en: Product attribute base
ro_RO: Bază atribute produse

en: These settings control the permalinks used for products. These settings only apply when <strong>not using "default" permalinks above</strong>.
ro_RO: Aceste setări controlează legăturile permanente catre produse. Aceste setări se aplică numai când <strong>nu sunt folosite setările "standard" pentru legături permanente de mai sus</strong>.

en: Default
ro_RO: Implicit

en: Product
ro_RO: Produs

en: Shop base
ro_RO: Bază Magazin

en: Shop base with category
ro_RO: Bază magazin cu categorie

en: Custom Base
ro_RO: Bază customizată

en: Enter a custom base to use. A base <strong>must</strong> be set or WordPress will use default instead.
ro_RO: Introduceți o bază personalizat. O bază <strong> trebuie să </strong> trebuie stabilită sau WordPress va utiliza valoarea implicită în schimb.

en: Product Description
ro_RO: Descriere Produs

en: Prices
ro_RO: Prețuri

en: Product Tags
ro_RO: Etichete Produs

en: Product Categories
ro_RO: Categorii de Produse

en: Product updated. <a href="%s">View Product</a>
ro_RO: Produs actualizat. <a href="%s">Vezi produsul</a>

en: Custom field updated.
ro_RO: Câmp particularizat actualizat.

en: Custom field deleted.
ro_RO: Câmp particularizat sters.

en: Product updated.
ro_RO: Produs Actualizat.

en: Product restored to revision from %s
ro_RO: Produs restaurat la versiunea din %s

en: Product published. <a href="%s">View Product</a>
ro_RO: Produse publicat. <a href="%s">Vezi Produsul</a>

en: Product saved.
ro_RO: Produs salvat.

en: Product submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview Product</a>
ro_RO:  Produs trimis.<a target="_blank" href="%s">Previzualizează produs</a>

en: Product scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview Product</a>
ro_RO: Produsul a fost programat pentru: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Previzualizati Produsul</a>

en: Product draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview Product</a>
ro_RO: Ciornă produs actualizată. <a target="_blank" href="%s">Previzualizează produs</a>

en: Order updated.
ro_RO: Comandă actualizată.

en: Order restored to revision from %s
ro_RO: Comandă restaurată la revizia din %s

en: Order saved.
ro_RO: Comandă salvată.

en: Order submitted.
ro_RO: Comandă trimisă (plasată).

en: Order scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
ro_RO: Comandă programată pentru: <strong>%1$s</strong>.

en: Order draft updated.
ro_RO: Ciornă comandă actualizată.

en: Order updated and email sent.
ro_RO: Comandă actualizată și e-mail trimis.

en: Coupon updated.
ro_RO: Cod promoțional actualizat.

en: Coupon restored to revision from %s
ro_RO: Cupon restaurat la revizia din %s

en: Coupon saved.
ro_RO: Cupon salvat.

en: Coupon submitted.
ro_RO: Cupon trimis.

en: Coupon scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
ro_RO: Cupon programat pentru : <strong>%1$s</strong>.

en: Coupon draft updated.
ro_RO: Ciornă cupon actualizată.

en: Image
ro_RO: Imagine

en: SKU
ro_RO: Cod Păstrare în Stoc

en: Stock
ro_RO: Stoc

en: Price
ro_RO: Preț

en: Categories
ro_RO: Categorii

en: Tags
ro_RO: Etichete

en: Date
ro_RO: Dată

en: Code
ro_RO: Cod

en: Coupon type
ro_RO: Tip Cod Promoțional

en: Coupon amount
ro_RO: Valoare Cod Promoțional

en: Product IDs
ro_RO: ID-urile de produs

en: Usage / Limit
ro_RO: Utilizare / Limita

en: Expiry date
ro_RO: Data expirare

en: Order
ro_RO: Comandă

en: Purchased
ro_RO: Achiziționat

en: Ship to
ro_RO: Livrează la

en: Customer Message
ro_RO: Mesaj Client

en: Order Notes
ro_RO: Mențiuni Comandă

en: Actions
ro_RO: Acțiuni

en: Grouped
ro_RO: grupate

en: External/Affiliate
ro_RO: Extern / Afiliat

en: Downloadable
ro_RO: Descarcăbil

en: Simple
ro_RO: Simplu

en: Variable
ro_RO: Variabil

en: Toggle featured
ro_RO: Comuta Recomandarea

en: Yes
ro_RO: Da

en: No
ro_RO: Nu

en: In stock
ro_RO: În stoc

en: Out of stock
ro_RO: Stoc epuizat

en: Edit this item
ro_RO: Modifică acest articol

en: Edit this item inline
ro_RO: Modifică acest articol inline

en: Quick&nbsp;Edit
ro_RO: Modificare&nbsp;Rapid&#259;

en: Restore this item from the Trash
ro_RO: Restaurează acest element din Coșul de gunoi

en: Restore
ro_RO: Restaurează

en: Move this item to the Trash
ro_RO: Mutați acest articol în Coșul de gunoi

en: Trash
ro_RO: Coșul de gunoi

en: Delete this item permanently
ro_RO: Sterge acest articol permanent

en: Delete Permanently
ro_RO: Șterge permanent

en: Preview &#8220;%s&#8221;
ro_RO: Previzualizează &#8220;%s&#8221;

en: Preview
ro_RO: Previzualizează

en: View &#8220;%s&#8221;
ro_RO: Vizualizeaza &#8220;%s&#8221;

en: View
ro_RO: Vizualizare

en: Unpublished
ro_RO: Nepublicat

en: Y/m/d g:i:s A
ro_RO: Y-m-d G:i:s

en: Y/m/d
ro_RO: Y-m-d

en: %d item | %d items
ro_RO[0]: %d articol
ro_RO[1]: %d articole
ro_RO[2]: %d articole

en: Via
ro_RO: Prin

en: plus %d other note | plus %d other notes
ro_RO[0]: încă %d alt comentariu
ro_RO[1]: încă %d alte comentarii
ro_RO[2]: încă %d alte comentarii

en: %d note | %d notes
ro_RO[0]: %d comentariu
ro_RO[1]: %d comentariii
ro_RO[2]: %d comentarii

en: Billing:
ro_RO: Facturare:

en: Guest
ro_RO: Vizitator

en: Processing
ro_RO: Prelucrare

en: Complete
ro_RO: Finalizată

en: Sort Products
ro_RO: Ordoneaza Produse

en: Mark processing
ro_RO: Marchează în curs de procesare

en: Mark on-hold
ro_RO: Marchează în așteptare

en: Mark complete
ro_RO: Marcheaza ca Finalizata

en: Order status changed by bulk edit:
ro_RO: Starea comenzii a fost schimbată prin editarea în masă:

en: Order status changed. | %s order statuses changed.
ro_RO[0]: Statusul comenzii a fost schimbat.
ro_RO[1]: %s statusul comenzilor a fost schimbat.
ro_RO[2]: %s statusul comenzilor a fost schimbat.

en: Show all product types
ro_RO: Afișează toate tipurile de produse

en: Grouped product
ro_RO: Produs Grupat

en: External/Affiliate product
ro_RO: Produs Extern / Afiliat

en: Variable product
ro_RO: Produs Variabil

en: Simple product
ro_RO: Produs Simplu

en: Show all types
ro_RO: Afișează toate tipurile

en: Search for a customer&hellip;
ro_RO: Căutați un client&hellip;

en: Product name
ro_RO: Nume produs

en: Coupon code
ro_RO: Cod Promoțional

en: Description (optional)
ro_RO: Descriere (facultativ)

en: Insert into %s
ro_RO: Introdu în %s

en: Uploaded to this %s
ro_RO: Încărcat la acest %s

en: Catalog/search
ro_RO: Catalog / căutare

en: Search
ro_RO: Cautare

en: Hidden
ro_RO: Ascuns

en: Catalog visibility:
ro_RO: Vizibilitate catalog:

en: Define the loops this product should be visible in. The product will still be accessible directly.
ro_RO: Definiți locurile unde acest produs trebuie să fie vizibil. Produsul va fi în continuare accesibil direct.

en: Enable this option to feature this product.
ro_RO: Activați această opțiune pentru a recomanda acest produs.

en: Featured Product
ro_RO: Produse Recomandate

en: Cancel
ro_RO: Anulează

en: Customer Billing Address
ro_RO: Adresa de Facturare a Clientului

en: First name
ro_RO: Prenume

en: Last name
ro_RO: Nume

en: Company
ro_RO: Companie

en: Address 1
ro_RO: Adresă randul 1

en: Address 2
ro_RO: Adresă randul 2

en: City
ro_RO: Oraș

en: Postcode
ro_RO: Cod poștal

en: Country
ro_RO: Țară

en: Select a country&hellip;
ro_RO: Selectează țara&hellip;

en: State/County
ro_RO: Județ

en: State/County or state code
ro_RO: Județ sau codul județului

en: Telephone
ro_RO: Telefon

en: Email
ro_RO: E-mail

en: Customer Shipping Address
ro_RO: Adresa de Livrare a Clientului

en: Orders
ro_RO: Comenzi

en: Sales by date
ro_RO: Vânzări per dată

en: Sales by product
ro_RO: Vânzări per produs

en: Sales by category
ro_RO: Vânzări per categorie

en: Coupons by date
ro_RO: Coduri promotionale per data

en: Customers
ro_RO: Clienți

en: Customers vs. Guests
ro_RO: Clienți vs Vizitatori

en: Customer List
ro_RO: Lista de clienți

en: Low in stock
ro_RO: Stoc Redus

en: Most Stocked
ro_RO: Produs cu stoc ridicat

en: Taxes
ro_RO: Taxe

en: Taxes by code
ro_RO: Taxe după cod poștal

en: Taxes by date
ro_RO: Taxe per dată

en: Your settings have been saved.
ro_RO: Setările dvs. au fost salvate.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
ro_RO: Modificările efectuate se vor pierde dacă iesiți de pe această pagină.

en: The settings of this image size have been disabled because its values are being overwritten by a filter.
ro_RO: Setările pentru dimensiune acestei imaginii au fost dezactivate deoarece valorile sale sunt suprascrise de un filtru.

en: Hard Crop?
ro_RO: Redimensionare imagine?

en: Select a page&hellip;
ro_RO: Selectați o pagină&hellip;

en: Choose a country&hellip;
ro_RO: Alegeți o țară&hellip;

en: Choose countries&hellip;
ro_RO: Alegeți țările&hellip;

en: Select all
ro_RO: Selectați toate

en: Select none
ro_RO: Nu selecta nimic

en: Currency Position
ro_RO: Poziția Monedei

en: Left
ro_RO: Stanga

en: Right
ro_RO: Dreapta

en: Left with space
ro_RO: Stanga cu spațiu

en: Right with space
ro_RO: Dreapta cu spațiu

en: Thousand Separator
ro_RO: Separator Mii

en: Decimal Separator
ro_RO: Separator Zecimale

en: oz
ro_RO: oy

en: State
ro_RO: Stat

en: Cash on Delivery
ro_RO: Plata la Destinație » Ramburs

en: Allow
ro_RO: Permite

en: Product Transients Cleared
ro_RO: Elementele tranzitorii ale produsului au fost șterse

en: %d Transients Rows Cleared
ro_RO: Au fost șterse %d rânduri Tranzitorii

en: Roles successfully reset
ro_RO: Drepturile de acces au fost resetate cu succes

en: Terms successfully recounted
ro_RO: Termenii au fost renumărați cu succes

en: Sessions successfully cleared
ro_RO: Sesiunile au fost șterse cu succes.

en: All missing WooCommerce pages was installed successfully.
ro_RO: Toate paginile WooCommerce care lipseau au fost create cu succes.

en: Tax rates successfully deleted
ro_RO: Ratele taxelor au fost șterse cu succes.

en: Usage tracking settings successfully reset.
ro_RO: Setările de urmărire a utilizării au fost resetate cu succes.

en: There was an error calling %s::%s
ro_RO: A apărut o eroare când am apelat %s::%s

en: There was an error calling %s
ro_RO: A apărut o eroare când am apelat %s

en: Your changes have been saved.
ro_RO: Modificările dvs. au fost salvate.

en: WC Transients
ro_RO: Tranzienți WC

en: Clear transients
ro_RO: Șterge tranzienți

en: This tool will clear the product/shop transients cache.
ro_RO: Această unealtă va șterge tot cache-ul tranzienților produselor/magazinului.

en: Expired Transients
ro_RO: Tranzienți expirați

en: Clear expired transients
ro_RO: Șterge tranzienți expirați

en: This tool will clear ALL expired transients from WordPress.
ro_RO: Acest instrument va șterge toate tranzitoriile expirate din baza de date a WordPress.

en: Term counts
ro_RO: Număr termeni

en: Recount terms
ro_RO: Renumărare termeni

en: This tool will recount product terms - useful when changing your settings in a way which hides products from the catalog.
ro_RO: Acest instrument va renumăra produse pentru fiecare termen / atribut - util atunci când modificaţi setările într-un mod care ascunde produse din catalog.

en: Capabilities
ro_RO: Capacități

en: Reset capabilities
ro_RO: Resetează capacitățile

en: This tool will reset the admin, customer and shop_manager roles to default. Use this if your users cannot access all of the WooCommerce admin pages.
ro_RO: Acest instrument va reseta rolurile admin, client și shop_manager la valorile implicite. Utilizați această opțiune dacă utilizatorii nu pot accesa toate paginile de administrare WooCommerce.

en: Customer Sessions
ro_RO: Sesiuni client

en: Clear all sessions
ro_RO: Șterge toate sesiunile

en: <strong class="red">Warning:</strong> This tool will delete all customer session data from the database, including any current live carts.
ro_RO: <strong class="red">Atenție:</ strong> Acest instrument va șterge toate sesiunile clientilor din baza de date, inclusiv cele corespunzatoare cosurilor de cumparaturi active live in acest moment.

en: Install WooCommerce Pages
ro_RO: Instalați Paginile WooCommerce

en: Install pages
ro_RO: Instalați paginile

en: <strong class="red">Note:</strong> This tool will install all the missing WooCommerce pages. Pages already defined and set up will not be replaced.
ro_RO: <strong class="red">Notă:</ strong> Acest instrument va instala toate paginile WooCommerce lipsă. Pagini deja instalate și definite nu vor fi înlocuite.

en: Delete all WooCommerce tax rates
ro_RO: Ștergeți toate taxele WooCommerce

en: Delete ALL tax rates
ro_RO: Ștergeți TOATE taxele

en: <strong class="red">Note:</strong> This option will delete ALL of your tax rates, use with caution.
ro_RO: <strong class="red">Notă:</strong> Această opțiune va șterge toate cotele de impozitare, folosiți cu prudență.

en: Reset usage tracking settings
ro_RO: Resetați setările de urmărire a utilizării

en: This will reset your usage tracking settings, causing it to show the opt-in banner again and not sending any data.
ro_RO: Această optiune va reseta setările de urmărire a utilizării, făcându-l să arate bannerul cu optiuni din nou și să nu trimită niciun fel de date.

en: Translation Upgrade
ro_RO: Upgrade Traducere

en: Force Translation Upgrade
ro_RO: Forțeaza Upgrade-ul Traduceri

en: Display type
ro_RO: Mod de afisare

en: Products
ro_RO: Produse

en: Subcategories
ro_RO: Subcategorii

en: Both
ro_RO: Ambele

en: Thumbnail
ro_RO: Miniatura

en: Upload/Add image
ro_RO: Încarcă / Adaugă o imagine

en: Remove image
ro_RO: Șterge Imaginea

en: Use image
ro_RO: Folosește imaginea

en: webhooks
ro_RO: webhook-uri

en: Topic
ro_RO: Subiect

en: Move to Trash
ro_RO: Mută la gunoi

en: Empty Trash
ro_RO: Goleşte Gunoiul

en: Webhook created on %s
ro_RO: Webhook creat la %s

en: Webhooks
ro_RO: Webhook-uri

en: Add Webhook
ro_RO: Adaugă Webhook

en: Search Webhooks
ro_RO: Caută Webhook-uri

en: Welcome to WooCommerce
ro_RO: Bine ai venit la WooCommerce

en: Welcome to WooCommerce %s
ro_RO: Bine ai venit la WooCommerce %s

en: Thanks, all done!
ro_RO: Mulțumim, procesul s-a finalizat.

en: Thank you for updating to the latest version!
ro_RO: Mulțumim că ai actualizat la ultima versiune disponibilă!

en: Thanks for installing!
ro_RO: Vă mulțumim pentru instalare!

en: Version %s
ro_RO: Versiunea %s

en: Docs
ro_RO: Documentație

en: What's New
ro_RO: Ce este nou

en: Credits
ro_RO: Multumiri

en: Translators
ro_RO: Traducători

en: Go to WooCommerce Settings
ro_RO: Mergi la Setările WooCommerce

en: View %s
ro_RO: Vizualizează %s

en: HTML Email Template
ro_RO:  Șablon e-mail - format HTML

en: The file does not exist, please try again.
ro_RO: Fișierul nu există, vă rugăm să încercați din nou.

en: The CSV is invalid.
ro_RO: Fișierul CSV este invalid.

en: All done!
ro_RO: Operațiune finalizată!

en: View Tax Rates
ro_RO: Vizualizează rate taxe

en: Import Tax Rates
ro_RO: Importă rate taxe

en: Choose a file from your computer:
ro_RO: Alege un fișier din calculatorul tău:

en: Maximum size: %s
ro_RO: Dimensiune maxima: %s

en: OR enter path to file:
ro_RO: sau introdu o cale către fișier:

en: Delimiter
ro_RO: Separator

en: Upload file and import
ro_RO: Încărcați fișierul și importați

en: Sorry, there has been an error.
ro_RO: Ne pare rău, a apărut o eroare.

en: Usage Restriction
ro_RO: Restricții utilizare

en: Usage Limits
ro_RO: Limite utilizare

en: Discount type
ro_RO: Tip reducere

en: Value of the coupon.
ro_RO: Valoare cupon

en: Allow free shipping
ro_RO: Permite expediere gratuită

en: Coupon expiry date
ro_RO: Data expirării cuponului

en: Minimum spend
ro_RO: Valoarea minimă a cumpărăturilor

en: No minimum
ro_RO: Fără valoare minimă

en: Individual use only
ro_RO: Numai uz individual

en: Exclude sale items
ro_RO: Exclude articolele din ofertă

en: Search for a product&hellip;
ro_RO: Caută un produs&hellip;

en: Exclude products
ro_RO: Exclude produsele

en: Product categories
ro_RO: Categorii de Produse

en: Any category
ro_RO: Orice categorie

en: Exclude categories
ro_RO: Excludeți categoriile

en: No categories
ro_RO: Nicio categorie

en: Email restrictions
ro_RO: Restricții e-mail

en: No restrictions
ro_RO: Nicio restricție

en: Usage limit per coupon
ro_RO: Limită de utilizare per cupon

en: How many times this coupon can be used before it is void.
ro_RO: De câte ori acest cupon poate fi folosit înainte de a deveni fără valoare.

en: Limit usage to X items
ro_RO: Limiteză utilizare la X ori

en: Usage limit per user
ro_RO: Limită de utilizare per utilizator

en: Resend order emails
ro_RO: Retrimite e-mailurile comenzii

en: Generate download permissions
ro_RO: Generează permisiunile de descărcare

en: Apply
ro_RO: Aplică

en: Save %s
ro_RO: Salvează %s

en: Save/update the %s
ro_RO: Salvează/Actualizează %s

en: First Name
ro_RO: Prenume

en: Last Name
ro_RO: Nume

en: Phone
ro_RO: Telefon

en: Payment via %s
ro_RO: Plată prin %s

en: Customer IP
ro_RO: IP Client

en: General Details
ro_RO: Detalii Generale

en: Order date:
ro_RO: Dată comandă:

en: h
ro_RO: o

en: Order status:
ro_RO: Status Comandă:

en: Customer:
ro_RO: Client:

en: Billing Details
ro_RO: Detalii de facturare

en: Load billing address
ro_RO: Încarcă adresa de facturare

en: Address
ro_RO: Adresă

en: No billing address set.
ro_RO: Nici o adresă de facturare setată.

en: Payment Method:
ro_RO: Modalitate de Plata:

en: N/A
ro_RO: N / A

en: Other
ro_RO: Alte

en: Transaction ID
ro_RO: ID Tranzacție

en: Shipping Details
ro_RO: Detalii Livrare

en: Copy from billing
ro_RO: Copiază datele de la rubrica facturare

en: Load shipping address
ro_RO: Încarcă adresa de livrare

en: No shipping address set.
ro_RO: Adresă de livrare nespecificată.

en: Customer's notes about the order
ro_RO: Comentariile clientului despre comandă

en: File %d
ro_RO: Fișier %d

en: Search for a downloadable product&hellip;
ro_RO: Caută un produs descărcabil&hellip;

en: Grant Access
ro_RO: Acordă accesul

en: added on %1$s at %2$s
ro_RO: adăugat pe %1$s la %2$s

en: by %s
ro_RO: cu %s

en: Delete note
ro_RO: Șterge mențiune

en: There are no notes yet.
ro_RO: Nu există notite încă.

en: Add note
ro_RO: Adaugă notă

en: Add a note for your reference, or add a customer note (the user will be notified).
ro_RO: Adauga o notă pentru referința dvs., sau adăgauți o notă pentru client (clientul va fi notificat).

en: Private note
ro_RO: Notită privată

en: Add
ro_RO: Adaugă

en: Product Type
ro_RO: Tip Produs

en: Inventory
ro_RO: Inventar

en: Shipping
ro_RO: Livrare

en: Linked Products
ro_RO: Produse Legate

en: Variations
ro_RO: Variații

en: Advanced
ro_RO: Avansat

en: SKU refers to a Stock-keeping unit, a unique identifier for each distinct product and service that can be purchased.
ro_RO: Cod Produs se referă la o Codul de identificare a produsului în stoc, un identificator unic pentru fiecare produs și serviciu care poate fi achiziționat.

en: Regular Price
ro_RO: Preț Normal

en: Sale Price
ro_RO: Preț Redus

en: Tax Status
ro_RO: Status Taxe

en: Taxable
ro_RO: Taxabil

en: Allow Backorders?
ro_RO: Permite precomenzi?

en: Do not allow
ro_RO: Nu permite

en: Allow, but notify customer
ro_RO: Permite, dar notifică clientul

en: Weight
ro_RO: Greutate

en: Dimensions
ro_RO: Dimensiuni

en: Custom product attribute
ro_RO: Atribut personalizat de produs

en: Purchase Note
ro_RO: Notă Achiziționare

en: Enter an optional note to send the customer after purchase.
ro_RO: Introduceți o notă opțională care va fi trimisă clientului după cumpărare

en: Enable reviews
ro_RO: Activeză recenziile

en: Before adding variations, add and save some attributes on the <strong>Attributes</strong> tab.
ro_RO: Înainte de a adăuga variații, adaugă și salvează atributele dorite pe <strong>Atribute</strong>.

en: Learn more
ro_RO: Află mai multe

en: Pricing
ro_RO: Stabilirea preţurilor

en: Save Changes
ro_RO: Salvați modificările

en: Product SKU must be unique.
ro_RO: Codul de păstrare în stoc a produsului trebuie să fie unic

en: Variation #%s of %s
ro_RO: Variația nr. %s din %s

en: Add Images to Product Gallery
ro_RO: Adauga Imagini la Galeria Produsului

en: Add to gallery
ro_RO: Adauga la galerie

en: Fee
ro_RO: Taxă

en: Fee Name
ro_RO: Nume Taxă

en: Product ID:
ro_RO: ID Produs:

en: Variation ID:
ro_RO: ID Variatie:

en: Product SKU:
ro_RO: Cod Păstrare Produs în Stoc

en: After pre-tax discounts.
ro_RO: Reduceri după  pre-impozitare.

en: Before pre-tax discounts.
ro_RO: Reduceri inainte de pre-impozitare.

en: Item
ro_RO: Produs

en: Qty
ro_RO: Cantitate

en: Tax
ro_RO: Taxă

en: Order Total
ro_RO: Total Comandă

en: Refunded
ro_RO: Returnata

en: Add fee
ro_RO: Adaugă taxă

en: Save
ro_RO: Salvează

en: Optional
ro_RO: Opțional

en: Select terms
ro_RO: Selectează termeni

en: Add new
ro_RO: Adaugă nou

en: Any
ro_RO: Oricare

en: Enter a SKU for this variation or leave blank to use the parent product SKU.
ro_RO: Intorduceti un codul de păstrare în stoc pentru variație sau lăsati gol pentru folosi codul de păstrare în stoc a produsului părinte

en: Enabled
ro_RO: Activat

en: Regular Price:
ro_RO: Preț Normal:

en: Variation price (required)
ro_RO: Preţul variaţiei (obligatoriu)

en: Sale Price:
ro_RO: Preț Redus:

en: Cancel schedule
ro_RO: Anulează programarea

en: Sale start date:
ro_RO: Data de început pentru reducere:

en: Sale end date:
ro_RO: Data de final pentru reducere:

en: Stock Qty:
ro_RO: Cantitate Stoc:

en: Same as parent
ro_RO: La fel ca părintele

en: Sold %s worth in the last %d days
ro_RO: Vândut în valoare de %s în ultimele %d zile

en: Sold 1 item in the last %d days | Sold %d items in the last %d days
ro_RO[0]: Vândut 1 produs în ultimele %d zile
ro_RO[1]: Vândut %d produse în ultimele %d zile
ro_RO[2]: Vândut %d produse în ultimele %d zile

en: Year
ro_RO: An

en: Last Month
ro_RO: Ultima Lună

en: This Month
ro_RO: Luna Curentă

en: Last 7 Days
ro_RO: Ultimele 7 zile

en: Show
ro_RO: Afiseaza

en: Export CSV
ro_RO: Salvează în CSV

en: Customer
ro_RO: Client

en: No customers found.
ro_RO: Nu au fost găsiți clienți.

en: Search customers
ro_RO: Caută clienții

en: Name (Last, First)
ro_RO: Nume ( Nume, Prenume )

en: Username
ro_RO: Nume Utilizator

en: Last order
ro_RO: Ultima comandă

en: %s signups in this period
ro_RO: %s înregistrări în această perioadă

en: Customer Sales
ro_RO: Vânzări Clienţi Înregistraţi

en: Guest Sales
ro_RO: Vânzări Clienţi Neînregistraţi

en: Customer Orders
ro_RO: Comenzi Client

en: orders
ro_RO: comenzi

en: customer orders
ro_RO: comenzi client

en: new users
ro_RO: utilizatori noi

en: %s sales in %s
ro_RO: %s vânzări în %s

en: Select categories&hellip;
ro_RO: Selectați categoriile&hellip;

en: None
ro_RO: Nici unul

en: All
ro_RO: Toate

en: %s average daily sales
ro_RO: %s vânzări medii zilnice

en: %s average monthly sales
ro_RO: %s vânzări medii lunare

en: %s orders placed
ro_RO: %s comenzi plasate

en: %s items purchased
ro_RO: %s produse cumpărate

en: %s charged for shipping
ro_RO: %s taxat pentru transport

en: %s worth of coupons used
ro_RO: %s valoarea cupoanelor utilizate

en: Average sales amount
ro_RO: Suma medie de vânzări

en: %s sales for the selected items
ro_RO: %s vânzări pentru elementele selectate

en: %s purchases for the selected items
ro_RO: %s achiziți pentru elementele selectate

en: Showing reports for:
ro_RO: Se afișează rapoarte pentru:

en: Reset
ro_RO: Resetează

en: Product Search
ro_RO: Căutare Produs

en: Top Sellers
ro_RO: Top Vânzări

en: No products found in range
ro_RO: Nu au fost găsite produse în această perioadă

en: Top Earners
ro_RO: Top Câştiguri

en: Sales amount
ro_RO: Valoare vânzări

en: product
ro_RO: produs

en: Parent
ro_RO: Părinte

en: Rate
ro_RO: Tarif

en: Shipping Tax Amount
ro_RO: Valoare Taxe Livrare

en: Total Tax
ro_RO: Total Taxe

en: Period
ro_RO: Perioadă

en: Total Sales
ro_RO: Vânzări totale

en: Total Shipping
ro_RO: Total Livrare

en: Net profit
ro_RO: Profit NET

en: Totals
ro_RO: Totaluri

en: Accounts
ro_RO: Conturi

en: Account Pages
ro_RO: Pagini cont

en: These pages need to be set so that WooCommerce knows where to send users to access account related functionality.
ro_RO: Aceste pagini trebuie să fie stabilite astfel încât WooCommerce să știe unde va trimite utilizatorii pentru a accesa funcționalitati legate de cont.

en: My Account Page
ro_RO: Pagina Contul Meu

en: Page contents:
ro_RO: Conținutul Pagina:

en: View Order
ro_RO: Vezi Comandă

en: Edit Account
ro_RO: Modifică Contul

en: Edit Address
ro_RO: Modifică Adresa

en: Lost Password
ro_RO: Ai uitat parola

en: Logout
ro_RO: Ieși din Cont

en: Endpoint for the triggering logout. You can add this to your menus via a custom link: yoursite.com/?customer-logout=true
ro_RO: EndPoint pentru declanșarea "Deconectare" . Puteți adăuga acest EndPoint la meniuri prin intermediul unui link personalizat de genul: yoursite.com/?customer-logout=true

en: Registration Options
ro_RO: Opțiuni înregistrare

en: Enable Registration
ro_RO: Activați Înregistrare

en: Display returning customer login reminder on the "Checkout" page
ro_RO: Afișarea optiunea "Pastreaza-ma autentificat" pe pagina "Checkout"

en: Account Creation
ro_RO: Crearea Contului

en: General Options
ro_RO: Setări Generale

en: Enable the REST API
ro_RO: Activeaza API-ul REST

en: Cart Page
ro_RO: Pagina Cos

en: Checkout Page
ro_RO: Plasează Comanda

en: Terms and Conditions
ro_RO: Termeni și condiții

en: Pay
ro_RO: Plătește

en: Order Received
ro_RO: Comanda Primită

en: Add Payment Method
ro_RO: Adaugă o Modalitate de Plată

en: Endpoint for the Checkout &rarr; Add Payment Method page
ro_RO: Endpoint pentru Checkout &rarr; Adauga pagina Metoda de plată

en: Emails
ro_RO: E-mail

en: "From" Name
ro_RO: "De la" Nume

en: "From" Email Address
ro_RO: "De la" Adresa de Email

en: Email Template
ro_RO: Sablon Email

en: Powered by WooCommerce
ro_RO: WooCommerce

en: Base Location
ro_RO: Locaţia Principală

en: This is the base location for your business. Tax rates will be based on this country.
ro_RO: Aceasta este locația de bază pentru afacerea ta. Taxele de impozitare se vor baza pe această țară.

en: Sell to all countries
ro_RO: Vinde in toate țările

en: Sell to specific countries only
ro_RO: Vinde numai in anumite țări

en: Specific Countries
ro_RO: Anumite țări

en: No address
ro_RO: Nici o adresă

en: Shop base address
ro_RO: Bazat pe adresa magazinului

en: This is a demo store for testing purposes &mdash; no orders shall be fulfilled.
ro_RO: Acesta magazin demo pentru testare &mdash; nici o comandă nu va fi onorată.

en: Currency Options
ro_RO: Opțiuni Monedă

en: The following options affect how prices are displayed on the frontend.
ro_RO: Următoarele opțiuni afectează modul în care sunt afișate prețurile pe front-end.

en: Currency
ro_RO: Monedă

en: This controls what currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
ro_RO: Aceasta controlează ce monedă este afişată în catalog și moneda în care gatewayul va procesa plata.

en: This controls the position of the currency symbol.
ro_RO: Aceasta controlează poziția simbolului monedei.

en: This sets the thousand separator of displayed prices.
ro_RO: Aceasta stabilește separatorul de mii pentru prețurile afișate.

en: This sets the decimal separator of displayed prices.
ro_RO: Aceasta stabilește separatorul de zecimale pentru prețurile afișate.

en: Number of Decimals
ro_RO: Număr de zecimale

en: This sets the number of decimal points shown in displayed prices.
ro_RO: Aceasta stabilește numărul de zecimale afișat la prețuri.

en: Display
ro_RO: Afișează

en: Shop Page Display
ro_RO: Afișare Pagină Magazin

en: This controls what is shown on the product archive.
ro_RO: Aceasta controlează ceea ce este afișat pe paginile arhivelor de produs.

en: Show products
ro_RO: Afiseaza produse

en: Show both
ro_RO: Afiseaza ambele

en: Default Category Display
ro_RO: Afișare implicită a Categoriilor

en: This controls what is shown on category archives.
ro_RO: Aceasta controlează ceea ce este afișat pe pagina de arhiva categorilor.

en: Show subcategories
ro_RO: Afișează subcategoriile

en: Default Product Sorting
ro_RO: Sortarea Implicită a Produselor

en: This controls the default sort order of the catalog.
ro_RO: Aceasta controlează ordinea de sortare implicită a catalogului.

en: Default sorting (custom ordering + name)
ro_RO: Sortare implicită (ordonare personalizată + nume)

en: Popularity (sales)
ro_RO: Popularitate (vânzări)

en: Average Rating
ro_RO: Notarea Medie

en: Sort by most recent
ro_RO: Sortează după cel mai recent

en: Sort by price (asc)
ro_RO: Sortează după preț (crescător)

en: Sort by price (desc)
ro_RO: Sortează după preț (descrescător)

en: Redirect to the cart page after successful addition
ro_RO: Redirecționa către pagina de coș după adăugarea cu succes

en: Enable AJAX add to cart buttons on archives
ro_RO: Activeaza adăugarea prin AJAX la butoane de adăugare în coș în arhive

en: Single Product Image
ro_RO: Imagine pentru Produs Singur

en: Downloads require login
ro_RO: Descărcările necesită autentificare

en: Measurements
ro_RO: Măsurătorile / Dimensiunile

en: Weight Unit
ro_RO: Unitatea de măsură pentru Greutate

en: Dimensions Unit
ro_RO: Unitatea de măsură pentru Dimensiuni

en: Product Ratings
ro_RO: Calificative Produs

en: Enable ratings on reviews
ro_RO: Permite evaluări la recenzii

en: Ratings are required to leave a review
ro_RO: Notarea este necesară pentru a lăsa o recenzie

en: Shipping Options
ro_RO: Opțiuni Livrare

en: Shipping Calculations
ro_RO: Calculator Costuri Livrare

en: Enable shipping
ro_RO: Activează livrarea

en: Shipping Display Mode
ro_RO: Optiunile de Livrare se afiseaza ca

en: Default to shipping address
ro_RO: Implicit la adresa de expediere

en: Default to billing address
ro_RO: Implicit la adresa de facturare

en: Shipping Methods
ro_RO: Metode de transport

en: %s Rates
ro_RO: %s Taxe

en: Generate API Key
ro_RO: Generează cheie API

en: Copied!
ro_RO: Copiat!

en: Country&nbsp;Code
ro_RO: Cod&nbsp;Tara

en: State&nbsp;Code
ro_RO: Cod&nbsp;Judet

en: ZIP/Postcode
ro_RO: Cod poștal

en: Rate&nbsp;%
ro_RO: Cota&nbsp;%

en: Enter a tax rate (percentage) to 4 decimal places.
ro_RO: Introduceți o cotă de impozitare (procente) cu 4 zecimale.

en: Tax&nbsp;Name
ro_RO: Nume&nbsp;Taxa

en: Enter a name for this tax rate.
ro_RO: Introduceți un nume pentru acest impozit.

en: Priority
ro_RO: Prioritate

en: Compound
ro_RO: Compusa

en: Country Code
ro_RO: Cod Tara

en: State Code
ro_RO: Cod Judet

en: Tax Name
ro_RO: Nume Taxa

en: Enable Taxes
ro_RO: Activeaza Taxele

en: Enable taxes and tax calculations
ro_RO: Activeaza taxele și calcule fiscale

en: Prices Entered With Tax
ro_RO: Prețurile sunt introduse cu Taxe

en: This option is important as it will affect how you input prices. Changing it will not update existing products.
ro_RO: Această opțiune este importantă, deoarece va afecta modul în care sunt introduse prețurile. Schimbarea nu va actualiza produsele existente.

en: Yes, I will enter prices inclusive of tax
ro_RO: Da, voi introduce prețurile brute, inclusiv taxele

en: No, I will enter prices exclusive of tax
ro_RO: Nu, voi introduce prețurile nete, fara taxe

en: Calculate Tax Based On:
ro_RO: Calculati taxele fiscale pe baza:

en: This option determines which address is used to calculate tax.
ro_RO: Această opțiune determină ce adresă este folosită pentru a calcula taxele fiscale.

en: Customer shipping address
ro_RO: Adresa de livrare a clientului

en: Customer billing address
ro_RO: Adresa de facturare a clientului

en: Rounding
ro_RO: Rotunjire

en: Reduced Rate%sZero Rate
ro_RO: Cota redusă%sCota Zero

en: Including tax
ro_RO: Incluzand taxele

en: Excluding tax
ro_RO: Fara taxe

en: As a single total
ro_RO: Ca un singur total

en: Itemized
ro_RO: Detaliat

en: Accounting
ro_RO: Contabilitate

en: Free
ro_RO: Gratis!

en: There are currently no logs to view.
ro_RO: În prezent nu există log-uri pentru a fi vizualizate.

en: Get System Report
ro_RO: Ia Raportul Sistem

en: Home URL
ro_RO: Adresa URL Acasă

en: Site URL
ro_RO: Adresa URL Site

en: WC Version
ro_RO: Versiune WC

en: WP Version
ro_RO: Versiune WP

en: WP Memory Limit
ro_RO: Limita Memorie WP

en: Language
ro_RO: Limbă

en: Server Environment
ro_RO: Mediul Server

en: Server Info
ro_RO: Informaţii Server

en: PHP Version
ro_RO: Versiune PHP

en: SUHOSIN Installed
ro_RO: SUHOSIN instalat

en: MySQL Version
ro_RO: Versiune MySQL

en: Default timezone is %s - it should be UTC
ro_RO: Fusul orar implicit este %s - ar trebui să fie UTC

en: WC Database Version
ro_RO: Versiune baza de date WC

en: Visit plugin homepage
ro_RO: Vizitați pagina pluginului

en: Force SSL
ro_RO: Forteaza SSL

en: WC Pages
ro_RO: Pagini WC

en: Page not set
ro_RO: Pagina nu a fost setata

en: Page does not exist
ro_RO: Pagina nu există

en: Page does not contain the shortcode: %s
ro_RO: Pagina nu conține scurtătura de cod: %s

en: Taxonomies
ro_RO: Taxonomii

en: Product Types
ro_RO: Tipuri de Produse

en: Theme
ro_RO: Tema

en: Version
ro_RO: Versiune

en: %s is available
ro_RO: %s este disponibil

en: Author URL
ro_RO: Link Autor

en: WooCommerce Support
ro_RO: Suport WooCommerce

en: Not Declared
ro_RO: Nespecificată

en: Templates
ro_RO: Șabloane

en: <code>%s</code> version <strong style="color:red">%s</strong> is out of date. The core version is %s
ro_RO: Versiunea <strong style="color:red">%s</strong> pentru <code>%s</code> este invechită. Versiunea de bază este %s

en: Learn how to update outdated templates
ro_RO: Aflați cum să actualizați șabloanele învechite

en: Tools
ro_RO: Instrumente

en: Shipping Debug Mode
ro_RO: Modul Depanare pentru Transport

en: This tool will disable shipping rate caching.
ro_RO: Acest instrument va dezactiva cache-uire pentru costurile de transport.

en: Template Debug Mode
ro_RO: Modul Depanare șablon

en: This tool will disable template overrides for logged-in administrators for debugging purposes.
ro_RO: Acest instrument va dezactiva suprascrierea șablonelor pentru administratori autentificați in scopul de depanare.

en: Logs
ro_RO: Loguri

en: Save changes
ro_RO: Salvează modificări

en: — No Change —
ro_RO: — Nicio schimbare —

en: Change to:
ro_RO: Modifica in:

en: Increase by (fixed amount or %):
ro_RO: Crește cu (sumă fixă ​​sau %):

en: Decrease by (fixed amount or %):
ro_RO: Scăde cu (sumă fixă ​​sau %):

en: Enter price (%s)
ro_RO: Introdu preț (%s)

en: Sale
ro_RO: Vânzare

en: Decrease regular price by (fixed amount or %):
ro_RO: Scăde prețul normal cu (sumă fixă ​​sau %):

en: Enter sale price (%s)
ro_RO: Introdu preț redus (%s)

en: L/W/H
ro_RO: L/L/I

en: Length (%s)
ro_RO: Lungime (%s)

en: Width (%s)
ro_RO: Lățime (%s)

en: Height (%s)
ro_RO: Înălțime (%s)

en: Visibility
ro_RO: Vizibilitate

en: Catalog &amp; search
ro_RO: Cautare &amp; Catalog

en: In stock?
ro_RO: În stoc?

en: Backorders?
ro_RO: Comenzi pe Lista de așteptare?

en: Sold Individually?
ro_RO: Vândut individual?

en: Theme Integration Guide
ro_RO: Ghid de integrare tema

en: No, do not bother me again
ro_RO: Nu, nu mă deranjează din nou

en: <strong>WooCommerce Translation Available</strong> &#8211; Install or update your <code>%s</code> translation to version <code>%s</code>.
ro_RO: <strong>Traducere WooCommerce Disponibila </strong>
     &#8211; Instaleaza sau actualizeaza traducerea ta de la versiunea <code>%s</code> la versiunea <code>%s</code>.

en: Update Translation
ro_RO: Actualizare Traducerea

en: Force Update Translation
ro_RO: Forțeaza Actualizarea Traducerii

en: Hide This Message
ro_RO: Ascunde Acest Mesaj

en: <strong>WooCommerce Data Update Required</strong> &#8211; We just need to update your install to the latest version
ro_RO: <strong>Actualizare date WooCommerce obligatoriu</strong> &#8211; Trebuie doar să vă actualizați instalarea la cea mai recentă versiune

en: Run the updater
ro_RO: Rulați programul de actualizare

en: It is strongly recommended that you backup your database before proceeding. Are you sure you wish to run the updater now?
ro_RO: Este recomandat sa efectuati o copie de rezervă a bazei de date înainte de a continua. Sunteți sigur că doriți să rulați programul de actualizare acum?

en: Custom:
ro_RO: Personalizat:

note: Description of the plugin/theme
en: An e-commerce toolkit that helps you sell anything. Beautifully.
ro_RO: Un set de instrumente e-commerce care vă ajută să vindeți orice. Minunat.

[ctx: enhanced select]
en: One result is available, press enter to select it.
ro_RO: Un rezultat este disponibil, apăsați enter pentru a selecta.

[ctx: enhanced select]
en: %qty% results are available, use up and down arrow keys to navigate.
ro_RO: Sunt disponibile %qty% rezultate, utilizați tastele săgeți în sus sau în jos  pentru a naviga.

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
ro_RO: Nu a fost găsit

[ctx: enhanced select]
en: Loading failed
ro_RO: Încarcăre eșuată

[ctx: enhanced select]
en: Please enter 1 or more characters
ro_RO: Vă rugăm să introduceți 1 sau mai multe caractere

[ctx: enhanced select]
en: Please enter %qty% or more characters
ro_RO: Vă rugăm să introduceți %qty% sau mai multe caractere

[ctx: enhanced select]
en: Please delete 1 character
ro_RO: Vă rugăm să ștergeți 1 caracter

[ctx: enhanced select]
en: Please delete %qty% characters
ro_RO: Vă rugăm să ștergeți %qty% caractere

[ctx: enhanced select]
en: You can only select 1 item
ro_RO: Puteți selecta doar 1 produs

[ctx: enhanced select]
en: You can only select %qty% items
ro_RO: Puteți selecta doar %qty% produse

[ctx: enhanced select]
en: Loading more results&hellip;
ro_RO: Se încarcă mai multe rezultate&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: Searching&hellip;
ro_RO: Căutare&hellip;

[ctx: Admin menu name]
en: Orders
ro_RO: Comenzi

[ctx: slug]
en: product-category
ro_RO: categorie-produs

[ctx: slug]
en: product-tag
ro_RO: eticheta-produs

[ctx: slug]
en: product
ro_RO: produs

[ctx: default-slug]
en: shop
ro_RO: magazin

[ctx: default-slug]
en: product
ro_RO: produs

[ctx: Order number by X]
en: %s by %s
ro_RO: %s de %s

[ctx: Page title]
en: Shop
ro_RO: Magazin

[ctx: Page title]
en: Cart
ro_RO: Coș

[ctx: Page title]
en: Checkout
ro_RO: Plasează Comanda

[ctx: Page title]
en: My Account
ro_RO: Contul Meu

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[0]: Singurul <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[1]: Toate <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[2]: Toate <span class="count">(%s)</span>

[ctx: placeholder]
en: YYYY-MM-DD
ro_RO: AAAA-LL-ZZ

[ctx: placeholder]
en: Unlimited usage
ro_RO: Utilizare nelimitată

[ctx: placeholder]
en: Apply to all qualifying items in cart
ro_RO: Aplica la toate articolele eligibile din cos

[ctx: placeholder]
en: Buy product
ro_RO: Cumpără produsul

[ctx: placeholder]
en: From&hellip;
ro_RO: De la&hellip;

[ctx: placeholder]
en: To&hellip;
ro_RO: La&hellip;

[ctx: Tax status]
en: None
ro_RO: Nici unul

[ctx: Refund $amount]
en: Refund %s via %s
ro_RO: Rambursat %s via %s

[ctx: Refund $amount manually]
en: Refund %s manually
ro_RO: Rambursează %s manual

[ctx: Ex: Refund - $date >by< $username]
en: by
ro_RO: de

[ctx: Settings tab label]
en: Checkout
ro_RO: Plasează Comanda

[ctx: Settings group label]
en: Checkout
ro_RO: Plasează Comanda

[ctx: Version info]
en: %s is available
ro_RO: %s este disponibil

[ctx: by author]
en: by %s
ro_RO: cu %s

[ctx: Page setting]
en: Shop Base
ro_RO: Bază Magazin

[ctx: Page setting]
en: Cart
ro_RO: Coș

[ctx: Page setting]
en: Checkout
ro_RO: Plasează Comanda

[ctx: Page setting]
en: My Account
ro_RO: Contul Meu

[ctx: WC Pages links in the System Status]
en: Edit %s page
ro_RO: Modifică pagina %s
