Network Admin - en to ro translation catalogue (226 entries)

en: A password reset link will be sent to the user via email.
ro: O legătură pentru resetarea parolei îți va fi trimisă pe email.

note: translators: 1: NOBLOGREDIRECT 2: wp-config.php
en: If registration is disabled, please set %1$s in %2$s to a URL you will redirect visitors to if they visit a non-existent site.
ro: Dacă înregistrarea este dezactivată, te rog setează %1$s în %2$s cu un URL la care să redirectezi vizitatorii dacă încearcă să intre pe un sit neexistent.

en: Sites list
ro: Listă situri

en: Site users list
ro: Listă de utilizatori sit

en: Sites list navigation
ro: Navigare listă situri

en: Site users list navigation
ro: Navigare listă de utilizatori sit

en: Themes list navigation
ro: Navigare listă teme

note: translators: 1: WP_ALLOW_MULTISITE 2: wp-config.php
en: You must define the %1$s constant as true in your %2$s file to allow creation of a Network.
ro: Trebuie să definești constanta %1$s ca true în fișierul tău %2$s pentru a permite crearea unei rețele.

en: Only lowercase letters (a-z) and numbers are allowed.
ro: Sunt permise doar litere mici (a-z) și numere.

en: Filter site users list
ro: Filtrează lista de utilizatori sit

en: Site themes list
ro: Listă teme sit

en: Filter site themes list
ro: Filtrează lista de teme sit

en: Site themes list navigation
ro: Navigare listă de teme sit

en: The domain or path entered conflicts with an existing username.
ro: Domeniul sau calea introdusă este în conflict cu un nume de utilizator existent.

en: You are about to mark the site %s as not mature.
ro: Ești pe cale să marchezi situl %s ca imatur.

en: The requested action is not valid.
ro: Acțiunea cerută nu e validă.

en: You are about to mark the site %s as mature.
ro: Ești pe cale să marchezi situl %s ca matur.

en: You are about to delete the site %s.
ro: Ești pe cale să ștergi situl %s.

en: You are about to mark the site %s as spam.
ro: Ești pe cale să marchezi situl %s ca spam.

en: You are about to unspam the site %s.
ro: Ești pe cale să demarchezi ca spam situl %s.

en: You are about to archive the site %s.
ro: Ești pe cale să arhivezi situl <strong>%s</strong>.

en: You are about to unarchive the site %s.
ro: Ești pe cale să dezarhivezi situl %s.

en: You are about to deactivate the site %s
ro: Ești pe cale să dezactivezi situl %s

en: You are about to activate the site %s
ro: Ești pe cale să activezi situl %s

en: The requested site does not exist.
ro: Situl cerut nu există.

en: Site URL
ro: URL-ul sitului

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Network_Admin_Updates_Screen" target="_blank">Documentation on Upgrade Network</a>
ro: <a href="https://codex.wordpress.org/Network_Admin_Updates_Screen" target="_blank">Informații despre Actualizarea rețelei</a> (în engleză)

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Network_Admin_Users_Screen" target="_blank">Documentation on Network Users</a>
ro: <a href="https://codex.wordpress.org/Network_Admin_Users_Screen" target="_blank">Informații despre Utilizatorii rețelei</a> (în engleză)

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Network_Screen" target="_blank">Documentation on the Network Screen</a>
ro: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Network_Screen" target="_blank">Informații despre ecranul Rețea</a> (în engleză)

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Network_Admin" target="_blank">Documentation on the Network Admin</a>
ro: <a href="https://codex.wordpress.org/Network_Admin" target="_blank">Informații despre Administrarea rețelei</a> (în engleză)

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Network_Admin_Sites_Screen" target="_blank">Documentation on Site Management</a>
ro: <a href="https://codex.wordpress.org/Network_Admin_Sites_Screen" target="_blank">Informații despre Gestionarea siturilor</a> (în engleză)

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Create_A_Network" target="_blank">Documentation on Creating a Network</a>
ro: <a href="https://codex.wordpress.org/Create_A_Network" target="_blank">Informații despre Crearea unei rețele</a> (în engleză)

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Network_Admin_Themes_Screen" target="_blank">Documentation on Network Themes</a>
ro: <a href="https://codex.wordpress.org/Network_Admin_Themes_Screen" target="_blank">Informații despre temele de rețea</a> (în engleză)

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Network_Admin_Settings_Screen" target="_blank">Documentation on Network Settings</a>
ro: <a href="https://codex.wordpress.org/Network_Admin_Settings_Screen" target="_blank">Informații despre Setările de rețea</a> (în engleză)

note: translators: 1: site url, 2: server error message
en: Warning! Problem updating %1$s. Your server may not be able to connect to sites running on it. Error message: %2$s
ro: Atenție! Problemă la actualizarea %1$s. Este posibil ca serverul tău să nu se poată conecta la siturile care rulează pe el. Mesaj de eroare: %2$s

en: You are about to remove the following themes:
ro: Ești pe cale să îndepărtezi următoarele teme:

en: These themes may be active on other sites in the network.
ro: Aceste teme pot fi active pe alte situri din rețea.

en: Are you sure you wish to delete this theme?
ro: Ești sigur că vrei să ștergi această temă?

en: %s theme disabled. | %s themes disabled.
ro[0]: %s temă invalidată.
ro[1]: %s teme invalidate.
ro[2]: %s de teme invalidate.

en: %s theme enabled. | %s themes enabled.
ro[0]: %s temă validată.
ro[1]: %s teme validate.
ro[2]: %s de teme validate.

en: %s theme deleted. | %s themes deleted.
ro[0]: %s temă ștearsă.
ro[1]: %s teme șterse.
ro[2]: %s de teme șterse.

en: Yes, delete these themes
ro: Da, șterge aceste teme

en: Delete Themes
ro: Ștergere teme

en: New registrations settings
ro: Noi setări de înregistrare

en: Allowed file types. Separate types by spaces.
ro: Tipuri de fișiere permise. Separă tipurile cu spații.

en: Size in kilobytes
ro: Mărime în kilobytes

en: Set site attributes
ro: Setează atribute sit

en: Enable menus
ro: Activează meniuri

en: <a href="https://wordpress.org/support/forum/multisite/" target="_blank">Support Forums</a>
ro: <a href="https://wordpress.org/support/forum/multisite/" target="_blank">Forumuri de suport</a>

en: Confirm your action
ro: Confirmă acțiunea ta

en: This email address will receive notifications. Registration and support emails will also come from this address.
ro: Această adresă de email va primi notificări. De la această adresă vor veni, de asemenea, mail-uri de înregistrare și suport.

en: Hover over any user on the list to make the edit links appear. The Edit link on the left will take you to their Edit User profile page; the Edit link on the right by any site name goes to an Edit Site screen for that site.
ro: Treci peste oricare utilizator pentru a face să apară legăturile pentru editare. Legătura de editare din stânga te va duce la pagina de Editare utilizator a profilului acelui utilizator; legătura de editare din dreapta oricărui nume de sit duce la un ecran de Editare sit pentru acel sit.

en: To add a new site, <strong>click Create a New Site</strong>.
ro: Pentru a adăuga un nou sit, <strong>dă clic pe Creează un sit nou</strong>.

en: To add a new user, <strong>click Create a New User</strong>.
ro: Pentru a adăuga un nou utilizator, <strong>dă clic pe Creează un utilizator nou</strong>.

en: To search for a site, <strong>enter the path or domain</strong>.
ro: Pentru a căuta un sit, <strong>introduceți calea sau domeniul</strong>.

en: To search for a user, <strong>enter an email address or username</strong>. Use a wildcard to search for a partial username, such as user&#42;.
ro: Pentru a căuta un utilizator, <strong>introduceți o adresă de email sau numele de utilizator</strong>. Folosiți metacaractere pentru a căuta părți de nume utilizator, cum ar fi utilizator&#42;.

en: Options saved.
ro: Opțiuni salvate.

en: The Right Now widget on this screen provides current user and site counts on your network.
ro: Piesa Chiar acum de pe acest ecran oferă informații despre numărul total de situri și utilizatori din rețea.

en: Welcome to your Network Admin. This area of the Administration Screens is used for managing all aspects of your Multisite Network.
ro: Bun venit în Administrare rețea. Această zonă a ecranelor de administrare e folosită pentru a administra toate aspectele rețelei tale multi-sit.

en: From here you can:
ro: De aici poți:

en: Add and manage sites or users
ro: Adăugă și administrează situri și utilizatori

en: Install and activate themes or plugins
ro: Instalează și activează teme și module

en: Update your network
ro: Actualizează rețeaua ta

en: Modify global network settings
ro: Modifică setările globale ale rețelei tale

en: To search for a user or site, use the search boxes.
ro: Pentru a căuta un sit sau un utilizator poți folosi casetele de căutare.

en: Quick Tasks
ro: Sarcini rapide

en: WordPress has been updated! Before we send you on your way, we need to individually upgrade the sites in your network.
ro: WordPress a fost actualizat! Înainte de a merge fiecare la treburile lui, trebuie să actualizăm individual fiecare sit din rețea.

en: Only use this screen once you have updated to a new version of WordPress through Updates/Available Updates (via the Network Administration navigation menu or the Toolbar). Clicking the Upgrade Network button will step through each site in the network, five at a time, and make sure any database updates are applied.
ro: Această pagină trebuie folosită doar după actualizarea la o nouă versiune de WordPress prin intermediul Actualizări/Actualizări disponibile (din meniul de navigare în Administrarea rețelei sau bara de unelte). Un clic pe Actualizare rețea te va duce prin fiecare sit din rețea, câte 5 odată, pentru a te asigura că s-au aplicat toate actualizările bazei de date.

en: Upgrade Network
ro: Actualizare rețea

note: translators: 1: user login, 2: site url, 3: site name/title
en: New site created by %1$s
    
    Address: %2$s
    Name: %3$s
ro: Sit nou creat de %1$s
     
     Adresă: %2$s
     Nume: %3$s

en: Add the designated lines of code to wp-config.php (just before <code>/*...stop editing...*/</code>) and <code>.htaccess</code> (replacing the existing WordPress rules).
ro: Adaugă liniile de cod desemnate în wp-config.php (chiar înainte de <code>
    /* ...am terminat cu editarea...*/</code>) și în <code>.htaccess</code> (înlocuind regulile WordPress existente).

en: Add User
ro: Adaugă utilizator

en: No theme selected.
ro: Nicio temă selectată.

en: Invalid site ID.
ro: ID de sit invalid.

en: Select a user to change role.
ro: Selectează un utilizator pentru a-i schimba rolul.

en: You do not have permission to delete that site.
ro: Nu ai dreptul să ștergi acest sit.

en: Network Settings
ro: Setări de rețea

en: You do not have sufficient permissions to manage themes for this site.
ro: Nu ai drepturi suficiente pentru a gestiona teme pe acest sit.

en: Theme enabled.
ro: Temă validată.

en: Theme disabled.
ro: Temă dezactivată.

en: This theme may be active on other sites in the network.
ro: Această temă poate fi activă pe alte situri din rețea.

en: Yes, delete this theme
ro: Da, șterge tema asta

en: You are about to remove the following theme:
ro: Ești pe cale să ștergi următoarea temă:

en: You do not have sufficient permissions to add sites to this network.
ro: Nu ai drepturi suficiente pentru a adăuga situri la această rețea.

en: Super admins can no longer be added on the Options screen. You must now go to the list of existing users on Network Admin > Users and click on Username or the Edit action link below that name. This goes to an Edit User page where you can check a box to grant super admin privileges.
ro: Super administratorii nu mai pot fi adăugați din ecranul de Opțiuni. Acum trebuie să mergi la lista utilizatorilor existenți pe Administrare rețea > Utilizatori și să dai clic pe Nume utilizator sau pe legătura Editează de sub numele unui utilizator. Vei intra pe un ecran de Editare utilizator unde poți bifa acordarea drepturilor de Super administrator.

en: Allow site administrators to add new users to their site via the "Users &rarr; Add New" page.
ro: Permite administratorilor de situri să adauge utilizatori noi siturilor lor prin pagina  "Utilizatori &rarr; Adăugare utilizatori".

en: Enter the username and email.
ro: Introdu numele utilizator și emailul.

en: Select a user to remove.
ro: Selectează un utilizator pentru a-l înlătura.

en: User created.
ro: Utilizatorul a fost creat.

en: Cannot add user.
ro: Nu pot adăuga utilizator.

en: You are not allowed to delete the site.
ro: Nu ai permisiunea să ștergi situl.

en: User is already a member of this site.
ro: Utilizatorul e deja un membru al acestui sit.

en: Site info updated.
ro: Informațiile despre sit sunt actualizate.

en: Enter the username of an existing user.
ro: Introdu numele de utilizator al unui utilizator existent.

en: You cannot delete a theme while it is active on the main site.
ro: Nu poți șterge o temă cât timp ea este activă pe situl principal.

en: Add New Site
ro: Adaugă sit nou

en: Are you sure you wish to delete these themes?
ro: Ești sigur că vrei să ștergi aceste teme?

en: You do not have sufficient permissions to manage network themes.
ro: Nu ai drepturi suficiente pentru a administra temele rețelei.

en: Add User will set up a new user account on the network and send that person an email with username and password.
ro: Adăugarea de utilizator va deschide un cont de utilizator nou în rețea și va trimite acelei persoane un email cu numele de utilizator și parola.

en: You do not have sufficient permissions to delete themes for this site.
ro: Nu ai drepturi suficiente pentru a șterge teme pe acest sit.

en: Edit Site: %s
ro: Editare sit: %s

en: No, return me to the theme list
ro: Nu, du-mă înapoi la lista de teme

en: The menu is for editing information specific to individual sites, particularly if the admin area of a site is unavailable.
ro: Meniul permite editarea informațiilor specifice fiecărui sit, în special dacă secțiunea de administrare este indisponibilă acelui sit.

en: Dashboard leads to the Dashboard for that site.
ro: Panou de control te va duce la Panoul de control al acelui sit.

en: Language Settings
ro: Setări de limbă

en: Site options updated.
ro: Opțiunile sitului au fost actualizate.

en: Installed Themes
ro: Teme instalate

en: Themes %s
ro: Teme %s

en: All Sites
ro: Toate siturile

note: translators: 1: dashboard url, 2: network admin edit url
en: Site added. <a href="%1$s">Visit Dashboard</a> or <a href="%2$s">Edit Site</a>
ro: Sit adăugat. <a href="%1$s">Vizitează Panoul de control</a> sau <a href="%2$s">Editează situl</a>

en: Add New takes you to the Add New Site screen. You can search for a site by Name, ID number, or IP address. Screen Options allows you to choose how many sites to display on one page.
ro: Adaugă sit te va duce pe ecranul de Adăugare sit nou. Poți căuta un sit după nume, număr ID sau adresă IP. Din Opțiuni ecran se poate configura numărul de situri afișate pe o pagină.

[ctx: theme]
en: Add New
ro: Adaugă teme

en: Clicking on bold headings can re-sort this table.
ro: Apăsând pe capetele de tabel, poți re-sorta tabelul.

en: Delete which is a permanent action after the confirmation screens.
ro: Ștergerea este o acțiune definitivă după ecranul de confirmare.

en: An Edit link to a separate Edit Site screen.
ro: O legătură pentru Editare duce într-un alt ecran de Editare sit.

en: This screen is for Super Admins to add new sites to the network. This is not affected by the registration settings.
ro: Acest ecran este pentru Super Administratori pentru a adăuga situri noi rețelei. Lucru care nu este afectat de setările de înregistrare.

en: Updates
ro: Actualizări

en: Network enabled themes are not shown on this screen.
ro: Temele validate pentru rețea nu sunt afișate pe această pagină.

en: Themes can be enabled on a site by site basis by the network admin on the Edit Site screen (which has a Themes tab); get there via the Edit action link on the All Sites screen. Only network admins are able to install or edit themes.
ro: Temele pot fi validate pentru fiecare sit în parte de administratorul rețelei pe ecranul de Editare sit (pe care există o filă pentru Teme); ajungi acolo apăsând legătura de Editare sit din ecranul cu Toate siturile. Doar administratorii de rețea pot instala sau edita temele.

en: <strong>Themes</strong> &mdash; This area shows themes that are not already enabled across the network. Enabling a theme in this menu makes it accessible to this site. It does not activate the theme, but allows it to show in the site&#8217;s Appearance menu. To enable a theme for the entire network, see the <a href="%s">Network Themes</a> screen.
ro: <strong>Teme</strong>  &mdash; În această secțiune sunt afișate temele care nu sunt instalate pentru întreaga rețea. Validarea unei teme de aici o va face vizibilă pentru acest sit. Tema nu va fi și activată pe sit, dar va apărea în meniul de Aspect al sitului. Pentru a valida o temă pentru întreaga rețea, folosește ecranul <a href="%s">Teme pentru rețea</a>.

en: <strong>Info</strong> &mdash; The site URL is rarely edited as this can cause the site to not work properly. The Registered date and Last Updated date are displayed. Network admins can mark a site as archived, spam, deleted and mature, to remove from public listings or disable.
ro: <strong>Info</strong> &mdash; Domeniul și calea sunt arareori editate deoarece editarea poate împiedica buna funcționare a sitului. Tot aici sunt afișate Data înregistrării și Data ultimei actualizări. Administratorii de rețea pot marca un sit drept arhivat, spam, șters sau matur, pentru a-l exclude din listele publice sau invalida.

en: Delete Theme
ro: Șterge tema

en: <strong>Settings</strong> &mdash; This page shows a list of all settings associated with this site. Some are created by WordPress and others are created by plugins you activate. Note that some fields are grayed out and say Serialized Data. You cannot modify these values due to the way the setting is stored in the database.
ro: <strong>Setări</strong> &mdash; acest ecran prezintă lista tuturor setărilor asociate acestui sit. O parte sunt generate de WordPress, altele de module pe care le-ai activat. Observă că unele câmpuri sunt dezactivate și afișează textul Date serializate. Nu poți modifica aceste valori datorită modului în care acestea sunt stocate în baza de date.

en: <strong>Users</strong> &mdash; This displays the users associated with this site. You can also change their role, reset their password, or remove them from the site. Removing the user from the site does not remove the user from the network.
ro: <strong>Utilizatori</strong> &mdash; Aici sunt afișați utilizatorii asociați acestui sit. Poți să le modifici rolurile, reseta parolele ori poți să-i îndepărtezi de pe acest sit. Îndepărtarea unui utilizator de pe un sit nu-l va îndepărta și din rețea.

en: Once you add this code and refresh your browser, multisite should be enabled. This screen, now in the Network Admin navigation menu, will keep an archive of the added code. You can toggle between Network Admin and Site Admin by clicking on the Network Admin or an individual site name under the My Sites dropdown in the Toolbar.
ro: După ce ai adăugat aceste linii de cod și ai reîmprospătat navigatorul, opțiunea multi-sit ar trebui să fie validată. Acest ecran, acum accesibil din meniul de Administrare rețea, va păstra o arhivă a codului adăugat. Poți comuta între Administrarea rețelei și Administrarea sitului dând clic pe Administrare rețea sau pe numele unui sit din lista autodesfășurată, Siturile proprii, aflată în Bara de unelte.

en: Choose subdomains or subdirectories; this can only be switched afterwards by reconfiguring your install. Fill out the network details, and click install. If this does not work, you may have to add a wildcard DNS record (for subdomains) or change to another setting in Permalinks (for subdirectories).
ro: Alege între subdomenii sau subdirectoare; poți s-o faci și mai târziu prin reconfigurarea instalării. Completează detaliile rețelei și dă clic pe Instalare. Dacă nu merge, poate că trebuie să adaugi o înregistrare DNS cu metacaractere (pentru subdomenii) sau să schimbi Setări > Legături permanente (pentru subdirectoare).

en: The next screen for Network Setup will give you individually-generated lines of code to add to your wp-config.php and .htaccess files. Make sure the settings of your FTP client make files starting with a dot visible, so that you can find .htaccess; you may have to create this file if it really is not there. Make backup copies of those two files.
ro: Următorul ecran de Setare rețea îți va oferi linii de cod generate individual pentru a fi adăugate în fișierele tale wp-config.php și .htaccess. Asigură-te că setările clientului tău FTP permit afișarea fișierelor ce încep cu punct pentru a putea găsi fișierul .htaccess; acesta va trebui creat în caz că nu există acolo. Fă copii de rezervă pentru cele două fișiere.

en: The choice of subdirectory sites is disabled if this setup is more than a month old because of permalink problems with &#8220;/blog/&#8221; from the main site. This disabling will be addressed in a future version.
ro: Opțiunea de situri în subdirectoare este dezactivată dacă această instalare este mai veche de o lună datorită problemelor cu legăturile permanente cu &#8222;/blog/&#8221; din situl principal. Într-o versiune viitoare va fi rezolvată această problemă.

en: Create a Network of WordPress Sites
ro: Creează o rețea de situri WordPress

en: The Network creation panel is not for WordPress MU networks.
ro: Panoul de creeare a rețelei nu este pentru rețele WordPress MU.

en: Network
ro: Rețea

en: This screen allows you to configure a network as having subdomains (<code>site1.example.com</code>) or subdirectories (<code>example.com/site1</code>). Subdomains require wildcard subdomains to be enabled in Apache and DNS records, if your host allows it.
ro: Pe acest ecran poți alege dacă rețeaua să fie bazată pe subdomenii (<code>sit1.exemplu.ro</code>) sau subdirectoare (<code>exemplu.ro/sit1</code>). Configurarea cu subdomenii necesită activarea subdomeniilor cu metacaracter (*) în Apache și în înregistrările DNS, dacă serviciul tău de găzduire o permite.

en: You do not have sufficient permissions to edit this site.
ro: Nu ai drepturi suficiente pentru a edita acest sit.

en: Warning! User cannot be modified. The user %s is a network administrator.
ro: Atenție! Utilizatorul nu poate fi modificat. Utilizatorul %s este un administrator de rețea.

en: If the admin email for the new site does not exist in the database, a new user will also be created.
ro: Dacă emailul administratorului pentru noul sit nu există în baza de date, va fi creat un nou utilizator  cu această adresă.

en: Deactivate, Archive, and Spam which lead to confirmation screens. These actions can be reversed later.
ro: Legăturile Dezactivare, Arhivare și Spam vor duce spre ecrane de confirmare. Aceste acțiuni sunt reversibile.

en: The site ID is used internally, and is not shown on the front end of the site or to users/viewers.
ro: ID-ul sitului este folosit intern, nu este afișat la acces public sau pentru utilizatori/vizitatori.

en: Hovering over each site reveals seven options (three for the primary site):
ro: Trecerea pe fiecare sit va dezvălui șapte opțiuni (doar trei pentru situl principal):

en: Operational settings has fields for the network&#8217;s name and admin email.
ro: Setări operaționale conțin câmpuri pentru numele rețelei și emailul administratorului.

en: Upload settings control the size of the uploaded files and the amount of available upload space for each site. You can change the default value for specific sites when you edit a particular site. Allowed file types are also listed (space separated only).
ro: Setările pentru încărcare controlează dimensiunea fișierelor încărcate și dimensiunea spațiul alocat fiecărui sit pentru încărcare. Poți schimba valoarea implicită pentru fiecare sit în parte când editezi acel sit. Sunt listate de asemenea tipurile de fișiere permise la încărcare (separate doar cu spațiu).

en: You can also go to the user&#8217;s profile page by clicking on the individual username.
ro: Poți de asemenea să ajungi pe pagina profilului unui utilizator dând clic pe numele său.

en: The bulk action will permanently delete selected users, or mark/unmark those selected as spam. Spam users will have posts removed and will be unable to sign up again with the same email addresses.
ro: Acțiunile în masă șterg permanent utilizatorii selectați, sau marchează/demarchează cei selectați ca spam. Utilizatorilor marcați ca spam li se vor șterge articolele și nu se vor mai putea înregistra din nou cu aceeași adresă de email.

en: Visit to go to the frontend site live.
ro: Vizitare te va duce pe situl live public.

en: You can sort the table by clicking on any of the bold headings and switch between list and excerpt views by using the icons in the upper right.
ro: Poți sorta tabelul dând clic pe oricare dintre antetele în aldine și poți comuta vizualizarea în mod listă și rezumat prin apăsarea iconurilor din partea dreaptă de sus.

en: Users who are signed up to the network without a site are added as subscribers to the main or primary dashboard site, giving them profile pages to manage their accounts. These users will only see Dashboard and My Sites in the main navigation until a site is created for them.
ro: Utilizatorii care sunt înregistrați în rețea fără un sit sunt adăugați ca abonați ai sitului principal, cu acces la paginile lor de profil pentru a-și gestiona conturile. Acești utilizatori vor vedea în meniul principal de navigare doar Panoul de control și Siturile proprii până ce va fi creat un sit pentru ei.

en: Menu setting enables/disables the plugin menus from appearing for non super admins, so that only super admins, not site admins, have access to activate plugins.
ro: Setările pentru meniu pot valida/invalida apariția modulelor de meniuri pentru ne- super-administratori, astfel doar super-administratorii, nu și administratorii de situri, au acces la activarea modulelor.

en: New site settings are defaults applied when a new site is created in the network. These include welcome email for when a new site or user account is registered, and what&#8127;s put in the first post, page, comment, comment author, and comment URL.
ro: Setările pentru siturile noi sunt cele implicit aplicate când un sit nou este adăugat în rețea. Acestea includ emailul de întâmpinare pentru un sit nou sau pentru înregistrarea unui nou cont de utilizator și ceea ce se pune în conținutul primului articol, primei pagini precum și în conținutul primului comentariu, numele acestui comentator și URL-ul său.

en: This screen enables and disables the inclusion of themes available to choose in the Appearance menu for each site. It does not activate or deactivate which theme a site is currently using.
ro: Acest ecran validează sau invalidează includerea unor temelor disponibile pentru a putea fi alese din meniul de Aspect al fiecărui sit din rețea. Nu se activează sau dezactivează tema folosită curent de un anumit sit.

en: This screen sets and changes options for the network as a whole. The first site is the main site in the network and network options are pulled from that original site&#8217;s options.
ro: În acest ecran poți seta și schimba opțiunile rețelei ca întreg. Primul sit este situl principal din rețea iar setările rețelei au fost extrase din setările acestuia.

en: This is the main table of all sites on this network. Switch between list and excerpt views by using the icons above the right side of the table.
ro: Acesta este tabelul principal cu toate siturile acestei rețele. Comută vizualizarea în mod listă și rezumat prin apăsarea iconurilor din partea dreaptă, deasupra tabelului.

en: If this process fails for any reason, users logging in to their sites will force the same update.
ro: Dacă acest proces nu reușește, dintr-un motiv oarecare, autentificarea utilizatorilor în siturile proprii va forța aceeași actualizare.

en: This table shows all users across the network and the sites to which they are assigned.
ro: Acest tabel afișează toți utilizatorii din întreaga rețea și siturile cu care sunt asociați.

en: Registration settings can disable/enable public signups. If you let others sign up for a site, install spam plugins. Spaces, not commas, should separate names banned as sites for this network.
ro: Setările de înregistrare pot invalida/valida înscrierile publice. Dacă lași pe alții să se înscrie pe un sit, instalează module pentru spam. Numele de situri interzise pe această rețea trebuie separate cu spații, nu cu virgule.

en: You can make an existing user an additional super admin by going to the Edit User profile page and checking the box to grant that privilege.
ro: Poți să-l faci pe un utilizator existent - super-administrator, mergând în pagina de Editare a profilului utilizator unde să bifezi acordarea acestor drepturi.

en: If the network admin disables a theme that is in use, it can still remain selected on that site. If another theme is chosen, the disabled theme will not appear in the site&#8217;s Appearance > Themes screen.
ro: Dacă un administrator de rețea invalidează o temă care este utilizată, acea temă va putea rămâne selectată pe situl ce o folosește. În momentul alegerii altei teme, însă, ea nu va mai apare în ecranul de Teme din Aspect pe acel sit.

en: If a version update to core has not happened, clicking this button won&#8217;t affect anything.
ro: Dacă nu s-a întâmplat actualizarea versiunii nucleului, un clic pe acest buton nu va afecta nimic.

en: The following words are reserved for use by WordPress functions and cannot be used as blog names: <code>%s</code>
ro: Următoarele cuvinte nu pot fi folosite ca nume de situri deoarece sunt rezervate pentru utilizare în funcții WordPress: <code>%s</code>

en: Can&#8217;t create an empty site.
ro: Nu poți crea un sit gol.

en: If you want to limit site registrations to certain domains. One domain per line.
ro: Dacă dorești să limitezi înregistrarea siturilor doar pe anumite domenii. Adaugă câte un domeniu per linie.

en: If you want to ban domains from site registrations. One domain per line.
ro: Dacă dorești să interzici domenii la înregistrarea de situri. Adaugă câte un domeniu per linie.

en: If your browser doesn&#8217;t start loading the next page automatically, click this link:
ro: Dacă navigatorul tău nu începe încărcarea următoarei pagini automat, dă clic pe această legătură:

en: Site marked as spam.
ro: Sit marcat ca spam.

en: Sites marked as spam.
ro: Situri marcate ca spam.

en: Sites removed from spam.
ro: Situri scoase din spam.

en: Users removed from spam.
ro: Utilizatori scoși din spam.

en: Site removed from spam.
ro: Sit scos din spam.

en: Site archived.
ro: Sit arhivat.

en: Sites deleted.
ro: Situri șterse.

en: Site deleted.
ro: Sit șters.

en: Users marked as spam.
ro: Utilizatori marcați ca spam.

en: Site deactivated.
ro: Sit dezactivat.

en: Site activated.
ro: Sit activat.

en: Site unarchived.
ro: Sit dezarhivat.

en: Users deleted.
ro: Utilizatori șterși.

en: You are not allowed to change the current site.
ro: Nu ai voie să schimbi situl curent.

en: Invalid email address.
ro: Adresa de email invalidă.

en: There was an error creating the user.
ro: A apărut o eroare la crearea utilizatorului.

en: Upload file types
ro: Tipuri de fișiere permise pentru încărcare

en: Limit total size of files uploaded to %s MB
ro: Limitează spațiul total pentru fișiere încărcate la %s MB

en: The first post on a new site.
ro: Primul articol pe un sit nou.

en: The first comment on a new site.
ro: Primul comentariu pe un sit nou.

en: The first page on a new site.
ro: Prima pagină pe un sit nou.

en: The author of the first comment on a new site.
ro: Autorul primului comentariu pe un sit nou.

en: The URL for the first comment on a new site.
ro: URL-ul primului comentariu pe un sit nou.

en: All done!
ro: Am terminat tot!

en: Logged in users may register new sites.
ro: Utilizatorii autentificați pot înregistra situri noi.

en: Both sites and user accounts can be registered.
ro: Se pot înregistrarea atât situri cât și conturi de utilizatori.

en: User accounts may be registered.
ro: Se pot înregistra conturi de utilizatori.

en: Registration is disabled.
ro: Înregistrarea nu este permisă.

en: Enable administration menus
ro: Permite meniuri de administrare

en: Operational Settings
ro: Setări operaționale

en: Upload Settings
ro: Setări încărcare

en: New Site Settings
ro: Setări sit nou

en: Registration Settings
ro: Setări înregistrare

en: Missing or invalid site address.
ro: Adresa sitului lipsește sau nu este validă.

en: Missing email address.
ro: Lipsește adresa de email.

en: [%s] New Site Created
ro: [%s] Sit nou creat

en: The welcome email sent to new site owners.
ro: Mesajul de întâmpinare trimis noilor proprietari de situri.

en: Site upload space
ro: Spațiu pentru încărcare alocat sitului

en: Send the network admin an email notification every time someone registers a site or user account.
ro: Trimite un mesaj de notificare administratorului rețelei de fiecare dată când cineva înregistrează un sit sau un cont utilizator.

en: Users are not allowed to register these sites. Separate names by spaces.
ro: Utilizatorii nu au voie să înregistreze aceste situri. Separă numele cu spații.

en: Next Sites
ro: Următoarele situri

en: Cannot create an empty user.
ro: Nu pot crea un utilizator gol.

en: Duplicated username or email address.
ro: Duplicare de nume utilizator sau adresă de email.

en: You do not have permission to access this page.
ro: Nu ai dreptul să accesezi această pagină.

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Allow new registrations
ro: Permite înregistrări noi

en: Registration notification
ro: Notificare înregistrare

en: Add New Users
ro: Adăugare utilizatori noi

en: Banned Names
ro: Nume interzise

en: Limited Email Registrations
ro: Limitare înregistrări de email

en: Banned Email Domains
ro: Domenii de email interzise

en: Welcome Email
ro: Email de întâmpinare

en: Welcome User Email
ro: Email de întâmpinare utilizator

en: The welcome email sent to new users.
ro: Mesajul de întâmpinare trimis noilor utilizatori.

en: First Page
ro: Prima pagină

en: First Comment
ro: Primul comentariu

en: First Comment Author
ro: Autorul primului comentariu

en: First Comment URL
ro: URL-ul primului comentariu

en: Max upload file size
ro: Dimensiune maximă fișier încărcat

en: Default Language
ro: Limbă implicită

en: Add Site
ro: Adaugă sit

en: Site Address
ro: Adresă sit

en: Admin Email
ro: Email administrator

en: A new user will be created if the above email address is not in the database.
ro: Va fi creat un utilizator nou dacă adresa de email de deasupra nu există în baza de date.

en: The username and password will be mailed to this email address.
ro: Numele de utilizator și parola vor fi trimise la această adresă de email.
